Rīdziniek,
dalies ar idejām, kā mazināt gaisa piesārņojumu pilsētā!

This project is finalized.
Thank you for your contribution!

Tīrs gaiss ir ļoti nozīmīgs mūsu veselības un labsajūtas nodrošināšanai; ne velti tā pieejamība tiek uzskatīta par katra indivīda cilvēktiesībām. Tomēr īstenībā pārāk daudz iedzīvotāju Eiropas Savienībā un ārpus tās neveselīgu gaisa kvalitāti uztver par ikdienišķu.

Gaisa piesārņojums nepazīst robežas, un ir skaidrs, ka tas būtiski ietekmēs mūsu nākotni. Lai panāktu veselīgu gaisa kvalitāti, mums jāmeklē tādi risinājumi, kas ir tik pat visaptveroši un ar līdzīgi nozīmīgu ietekmi nākotnē, kā pati problēma.

Risināsim gaisa piesārņojuma problēmu kopā! Atbildot uz anketas jautājumiem, tu piedalies ideju vākšanā. Tās iznākums būs likumdošanas iniciatīva, lai risinātu piesārņojuma problēmu, attīrītu mūsu gaisu un nodrošinātu veselīgu gaisa kvalitāti ikvienam.


Kas ir pūļa iesaistes metode (angliski - crowdsourcing)?

Pūļa iesaistes metode jeb 'crowdsourcing' ir process, kurā cilvēki tiešsaistē sadarbojas kopēja mērķa sasniegšanai.


Uzzini vairāk par mūsu projektu

“CODE Europe” ir starptautisks e-demokrātijas mēģinājums kopīgai vides un klimata politikas veidošanai. Tā ietvaros norisinās arī pētnieciskā darbība par e-līdzdalību. Projekta mērķis ir, izmantojot pūļa iesaistes metodi (“crowdsourcing”), ļaut iedzīvotājiem kopīgi radīt risinājumus Eiropai gaisa kvalitātes jomā. Šis projekts norisinās piecās Eiropas valstīs, un tā ievaros tiek ieviests arī inovatīvs sociālās ieklausīšanās* rīks, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību spēj ievākt internetā pieejamo informāciju par iedzīvotāju nostāju gaisa kvalitātes jautājumos. Projekta gaitā tiek izstrādāta vispārēji pielietojama metodoloģija e-līdzdalības pieredzes izvērtēšanai, kā arī ētikas vadlīnijas turpmākajām sociālās ieklausīšanās kampaņām.

* Sociālā klausīšanās ir process, kurā tiek vākti un analizēti dati no tiešsaistes avotiem par cilvēku vērtējumiem, gaidām un ieteikumiem.

What are we crowdsourcing?

ECAS crowdsourcing platform hosts various projects. Please check below those that are the currently active and waiting for your contribution. Please visit a project's page and make an impact by answering just a couple of questions!

ECAS AWARDS 2024
popAI
Eleições europeias: uma distopia
Citizenship Awards